Followers

14 July 2011

experience for ibu-to-be

tiba-tiba terdetik nak share pasal pengalaman kila semasa mengandung dulu.
seyes ckp..kila jd teruja tgk wanita mengandung skunk nih..pelik kan!
mybe sebab kila da lalui pengalaman nih kot...

kekadang rasa xcaya...tp tu la realiti...
syukur..kila da rasa pengalaman menjadi ibu.

kila sentiasa berdoa tuk kengkawan yang belum merasainya...kila nak sumesume wanita yang berkahwin,yg sgtsgt nak anak...akan mengandung!
kila nak sgtsgt korang rasa pe yang kila lalui...
moga doa kila dimakbulkan...amin.

awal perkahwinan,period kila jd xbetul...bila kila rujuk pakar...it's normal.
coz kita da 'bercampur'..so badan alami perubahan dari segi hormon...memang agak merisaukan kila masa tu...sebab kila n asben nak anak...period lak xbetul..mcm mn nak plan kan..
pernah period kila xmai hampir 2 bulan...konpius..coz scan ada...tapi UPT -ve.
masa tu sgtsgt pening n konpius...xto nak decide macam mn...lastly kila bik keputusan nak period datang.
tu pun setelah kila rujuk pada doc pakar...doc pakar sahkan kila x pegnen!
kila tekad nak period datang...
doc kasi ubat...(lupa la nama pe..)
after 3 days mam...trs period mai....
korang bole tgk entri ni---->SINI

en.asben??...dier frust.
nampak pada muka..kila??..lagi la kan...
so cik p datang lam 1 weeks..

after tu...we'll memang berusaha...
nextmonth.......
1st day ptt mai period..xmai.
perubahan yg kila rasa...kila sakit pinggang sebelah kanan..n kila lapo sgtsgt.
kila ingat lagi...masa tu en.asben keje..shif malam.
kila sorang2 kt umah...kila gi town...beli UPT.
masa tu naluri kuat katakan "i'm pregnant"

test UPT...nek 1 line...ok..fine.
kila siap gi tgk tv..lama la gak...pastu rasa nak tgk lagi..
haaaaaaaaaa...
2 line!
OMG!.
blurr jap...da la sorangsorang lak tu...

---->>KLIK SINI

trs capai hp..call en.asben...
'abg...ayg pegnen...ayg test UPT..nek 2 line'..
en.asben mengucap syukur...
sok pagi trs en.asben bw kila gi klinik...tuk sahkan.
yupss...i'm pregnant..masa tu br 2 weeks.

doc soh kila take care..takot pa pe jd..
2 months mcm tu..kila rujuk doc pakar.
yup...sah....doc siap scan lagi..
tu la 1st time kila scan bb...
perasaan masa tu...ALLAH ja tau.
nak nangis!
1st time tgk bb...

9 bulan mengandungkan bb..sgtsgt pengalaman yg indah...
sampai kila mati..kila akan ingat.


semoga kila n suami sentiasa dimurahkan rezeki.amin.

4 comments:

AniE said...

Kila:
kila pon same ye lepas kawin period ting tong??
oh, kira normal la, ramai gak yang kate lepas kawin period camtu...

Kila kata, mase mule-mule tu, UPT negatif, scan ade?
camane ek? dok kate ade ea?

SYAKILA said...

masa mula2 tu test UPT -ve..tp doc scan ada...doc klinik panel.
kila n doc nampak 1 imej lam skrin..

start tu doc decide kila pegnen...
tp tu la UPT -ve.
period lak xmai..

kila konpius...bdn feel xbest.
lastly hampir 2 bulan..kila rujuk doc pakar...doc pakar siap scan..scan doc pkar memang canggih..
sah2 xder da imej yg kila n doc klinik panel tu nampk...lastly kila minta doc pakar tu kasi period mai..
after mam ubat doc kasi,3 ari pastu period mai...
kila bik asid folik gak..asid folik tu kila ambil dr b4 pegnen sampai la bis bersalin..
bgs sgtsgt..

♥Nurul Honey♥ said...

Suke kan prasaan bila naik 2line!!!
ya Alllah macam nk melompat2 rasanya kan..
Alhamdulillah itu anugerah dari Allah untuk kaum Hawa..bg yg belum merasai.. Allah akan kurniakan juga.. Amin..harap doa Nurul termakbul utk kawan2..
encik hasben cek kata "merapu ka pe..merepek..gila pon ada" hahhaha bila tgk UPT :p

SYAKILA said...

adik:hehehee..diorang lelaki x berapa fhm bab2 test UPT nih..
bg kita yg fhm nih...UPT tu ble wt kita down n gumbira bagai nak gila..hahaha..

adik skunk da sarat kan??
take care tau..
banyak kan berdoa..semoga d;permudahkan segalanya.k.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...