Followers

30 June 2011

Rahsia cantik kekonon!..hahaha...

saje nak kongsi ngn korang..
nak kata kila ni obses jaga kecantikan..xla jugak..
kila jenis yg biasa-biasa ja...
pakai barang pon not branded pown...

sgtgst low proflie..ye la..xmampu nak pakai yg mahal2...huhu

jom kongsi :


MUKA

muka kila jenis cepat nek pimple..adeeeii...kalo time nak datang bulan..lagi la..
kila pernah pakai mcm2 tuk hilangkan pimple nih...
malas nak list kat sini jenis produk pe yg kila pakai..kang kena saman lak..hahaha...
tp..
skunk kila pakai 1 produk nih..sgtsgt puas hati..
kila pakai SABUN HERBA NATASYA
sgtsgt love ngn sabun nih...disampingkan kurangkn pimple,dapat mencerahkan muka...
kila just pakai sabun ni saja.

makeup lak..kila WAJIB pakai eyeliner..xto la ngaper..kalo xpakai..mata kila mcm bengkak ja..
bedak lak..kila pakai SILKY WHITE LIGHTHENING 2 WAY FOUNDATION SPF 20.

kalo da de 2 jenis nih..cukup da!
simple kan!


BADAN

since skool lagi kila pakai mandian susu Johnson&Jonhnson Milk Bath...ske bau nyerk..
sedap2..hehehe..skunk kasi bb mandi pakai ni gak..

Pas bersalin.memag totally berubah bentuk badan kan...mengeleber sana sini..adeeeii..
kila guna LOSYEN HALIA MUSTAJAB...bgs tuk kuarkan angin lam badan.
selain tu kila ske gi berurut..ni memang kila like sgtsgt la...suke2!.rasa syok bila badan diurut..
kila berurut ngan bidan kampung..bidan ni memang berpengalaman.
dulu masa mula2 kawen,nk plan pegnen xble coz period kila x ok...pas berurut ngan bidan tu,alhamdulillah...next month pas berurut, kila pegnen...kita usaha kan..
sampai skunk kila berurut ngan bidan tu...
so..if  de sesapa nak try urut ngn bidan tu...bgtau kila.k.


DALAMAN

haaa...bab nih memang suke..kihkih...masa anak dara lagi,kila amalkan minum minuman kesihatan..cam pearl cafe kacip fatimah.xto la ngaper..1 mybe terpengaruh ngn mom gak kot. my mom memang seorang yg agak concern ngn penjagaan wanita2 nih...tambah2 pas bersalin nih...leh dikatakan kila asyik kena berleter..bab kila xmam pa pe pon lagi tuk jaga dalaman nih...memang kila lam proses survey nak amalkan jamu.
hehehe...



ni jer la yang kila amalkan...simple kan...

3 comments:

SWEETSYAZA said...

salam kak,

betul ke ok kalo minum pearl kacip fatimah? saya pun minum jgk...tp bila akak satu opis tegur, kita dah takott...

SYAKILA said...

akak opis ckp pe dear?
akak memang minum minuman2 herba nih...sendayu tinggi nyerk kopi herba pon kak minum masa pantang...

^_^

Anonymous said...

Kak...bidan ktne tu?.area kl o selangor ke?.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...